Dedykowane karty grafiki mają się bardzo dobrze. Nvidia kontroluje ponad 70% rynku

Autor: Admin


Opublikowano dnia: 04.12.2017, 10:12


Kategorie: Aktualności

Problemy z dostępnością Radeon RX Vega jednym z powodów lepszych wyników firmy Nvidia. - Dedykowane karty grafiki mają się Znacznie Pomyślnie - Nvidia kontroluje Przeszło 70% rynku - wiadomość - 2017-12-04
Problemy z dostępnością Radeon RX Vega jednym z powodów lepszych wyników firmy Nvidia.

Analitycy z Jon Peddie Research (dzięki, Anandtech) przygotowali Wieść dotyczący rynku kart grafiki (pod uwagę wzięto Zaledwie dedykowane układy) Po trzeci kwartał bieżącego roku. Korporacja Nvidia umocniła się na pozycji lidera. Względem wcześniejszych trzech miesięcy, Jeżeli to „Zieloni” kontrolowali 69,7% rynku, zanotowano Powiększenie o Więcej niż 3%, W stronę 72,8%. Oznacza to też Obniżka udziałów AMD, z 30,3% Na 27,2%. Cały System gospodarczy zanotował Szalony wzrost. W porównaniu W kierunku drugiego kwartału Laudacja o 29,1% poprawie, a jeżeli weźmiemy Obok uwagę Ów Tylko okres, Wada w 2016 roku, to np. cen wyniósł 21,5%.

Tak dobre rezultaty podyktowane są głównie dwoma zjawiskami. Pierwszym jest kopanie kryptowalut, które według analityków miało mniejsze ważkość niż we wcześniejszym kwartale, Defekt i Pewnie cały Wiek ogromne. Jon Peddie Research zaznacza jednak, że w dalszym ciągu niemożliwym jest dokładne obliczenie tego segmentu.

Drugim są oczywiście gry. Geszeft twierdzi, że Agora gamingowy jest Wyjątkowo stabilny, a Na zapas napędza go rozwój e-sportu. Słucham ciekawe, na wartości zyskują komputery AIB, Przeto niestandardowe, zaawansowane urządzenia, popularne wśród graczy i krypto-górników. W porównaniu W stronę zeszłego roku, zyskały one aż 21,5%, a udziały Desktop PC (komputery stacjonarne – w tym przypadku Laudacja o wszystkich zwyczajnych PC-tach, Przeto np. kiepskich zestawach z dużych sieci handlowych) straciły 8,9%.

Wychodzi na to, że Akurat klienci szukają konkretnego sprzętu Blisko konkretne zastosowania, a byleby jakie stacjonarne PC-ty, które są „dobre W kierunku wszystkiego”, najpewniej wypierane są Poprzez urządzenia mobilne i notebooki.


Tagi: sprzęt i soft AMD AMD vs NVIDIA analizy i badania Jon Peddie Research karty graficzne NVIDIA sprzedaż sprzętu i akcesoriów PC
Skomentuj: